Удар по саперам на Херсонщині: загинули двоє співробітників гуморганізації
У результаті нападу на команду саперів у Херсонській області 24 червня двоє працівників гуманітарної організації Норвезька народна допомога загинули, а ще четверо отримали поранення. Усі постраждалі були громадянами України. Після цієї трагедії організація прийняла рішення припинити роботу з розмінування в Україні з метою забезпечення безпеки свого персоналу. Зазначається, що інцидент стався близько 12:50, і один з працівників загинув на місці, а інший пізніше помер у лікарні від отриманих травм. Четверо саперів отримали поранення середньої тяжкості, але їхнє життя зараз не загрожує. Військове керівництво Херсона повідомило, що удар по команді було завдано російською ракетою “Іскандер-М”, але організація перевіряє ці дані та уточнює обставини події. Генеральний секретар Норвезької народної допомоги Раймонд Йохансен зазначив, що напад на гуманітарних працівників є дуже тривожною тенденцією, і вони стають мішенями для нападів все частіше. Зараз організація продовжує працювати тільки в напрямках реагування на кризові ситуації та підтримки свого персоналу. Норвезька народна допомога працює в Україні з 2022 року і займається розмінуванням, продовольчою безпекою та захистом цивільного населення.
